Říjen 2010

Markéta

24. října 2010 v 18:34 Markéta Konvičková
Markéta Konvičková se narodila 17. května 1994 v Třinci a po absolvování ZŠ Petra Bezruče v témže městě nyní studuje Střední školu hotelovou a obchodně podnikatelskou v Českém Těšíně. K hudbě inklinovala odmalička, jen tanec (hlavně scénický zahrnující v sobě mnoho různých druhů tanců od klasických po moderní, přičemž mezi Markétiny příbuzné by měl patřit i jeden velmi známý taneční mistr) postupem času vystřídal zpěv, i když ani u něho to zpočátku nebylo jednoduché, protože, jak Marky v jednom rozhovoru prozradila, to s ním bylo vždy tak na přeskáčku - chvilku zpívala, chvilku nezpívala.
Marky se během začátků své pěvecké kariéry zúčastnila i několika pěveckých soutěží, např. soutěže Werk Andělé, a získala ocenění v soutěži Talent Města (Třinec, 2008)
Již na základní škole účinkovala Markéta v kapele, kterou společně s kamarádkami založily. Navíc se v této době začíná učit hrát na kytaru, přičemž tuto dovednost by do budoucna ráda proměnila v aktivní hraní a je velmi pravděpodobné, že ji jednou s tímto nástrojem uvidíme stát na pódiu.
Sama sebe pak Markéta popisuje jako tvrdohlavou, společenskou, přizpůsobivou, tolerantní, milou, atraktivní, vybíravou a naslouchavou.
Mezi její oblíbené hudební žánry pak patří především Pop-rock, r'n'b a hip-hop. Z interpretů má ráda především Rihannu, Pink, Miley Cyrrus či Norah Jones ze zahraničních a Kapely Divokej Bill, Charlie Straights, Tomáše Kluse, či Pehu z českých (resp. česko-slovenských)
Mezi oblíbené filmy pak patří především filmy s válečnou tématikou (Pearl Harbour a jiné) i fantasticky založené snímky (např. Letopisy Narnie). Ze seriálů pak Markétě přirostl k srdci např. Americký seriál O.C. California.
Dalšimi Markétinými zálibami pak jsou tanec, hudba, zpívání, čtení (Marky se v několika rozhovorech zmínila, že její poslední přečtenou knížkou bylo romanicko-hororově laděné Stmívání od Stephanie Mayerové) a nakupování.
Na kariéře zpěvačky začala Marky usilovně pracovat usilovně již od počátku. Jejími plány do budoucna pak je (kromě dokončení školy, kde momentálně studuje) především vydání jejího prvního alba, které bude k dostátní nejen v kamenných, ale i v internetových obchodech s hudbou. Písničky budou zaměřeny na pop rock a z části budou načichlé r'n'b, V dalších rozhovorech pak Marky přidala přání, aby CDčko bylo úspěšné a aby se lidem líbilo

Muzikály

2. října 2010 v 18:15 Zuzana Norisová

- Pomáda
Zuzana přichází do České republiky kvůli roli v muzikálu Pomáda
v tomto tanečním muzikálu, jehož premiéra se několikrát posunula si zahrála roli Sandy
muzikál se hrál na pražském Výstavišti
- Kleopatra
další muzikál, ve kterém si Zuzana zahrála byl muzikál Kleopatra
Zuzka vystupuje v roli Octavie
muzikál se hrál do roku 2003 v pražském divadle Broadway, pak se přesunul do Bratislavy, kde byl k vidění do konce roku 2005
nyní se až do konce ledna 2007 hraje obnovená verze opět v divadle Broadway
- Rebelové
po úspěšném filmu Filipa Renče Rebelové vzniká i stejnojmenný muzikál
Zuzana si zde, stejně jako ve filmu zahrála roli Terezy
muzikál se hrál do roku 2004 v pražském divadle Broadway
- Tři mušketýři
další muzikál divadla Broadway, ve kterém Zuzka působila se jmenuje Tři mušketýři
Zuzana zde hrála roli Constance
od r. 2007 se Tři mušketýři přesunuli do Bratislavy, kde Zuzka ale nehraje
- Tajemství
nejnovější muzikál, ve kterém je Zuzana k vidění je muzikál Daniela Landy Tajemství
Zuzka představuje hlavní roli Elišky
muzikál se hraje od 31. 3. 2005 v pražském divadle Kalich
derniéra 2.2.2006
- Angelika
premiéra 6. 3. 2007 v divadle Broadway
Zuzka hraje Madame de Montespan
- Limonádový Joe
premiéra 4. a 5.4.2007 v Hudebním divadle Karlín
Zuzka hraje roli Winnifred